Miért jók a készségfejlesztő játékok?

A játék a hatalmas koncentrációt igényel. Kutatások bebizonyították, hogy a memorizálási képesség a koncentráció szintjével együtt nő.
A játék szórakoztató, és általában nyugodt és érzelmileg pozitív légkörben zajlik. Az ebben a kontextusban megtanult tények megmaradnak és memorizálódnak az emberi agy hosszú távú memóriájában.
A játék- és játékhelyzetek pedig egyfajta „irreálisak”. A gyerekek úgy érzik, hogy nincsenek következmények és szankciók – ez ideális a tanulási folyamathoz.
A készségfejlesztő játékokkal elkerülhető a gyerekek közti dominancia, mert az társakkal való játékon keresztül tanulnak. Így tanulják meg az interakciót, a kommunikációt és más alapvető szociális készségeket.

Tanulási zavarok és tehetséges gyermekek


A tehetséges gyermekek tanulási zavarokkal vagy rendellenességekkel küzdhetnek. Ez ahhoz vezethet, hogy a tehetségükről nem vesznek tudomást, mivel a gyermek valódi képességeit a tanulási zavarok elfedik, és átlagos képességekkel mutatkozik. Ha a tanulási zavarokkal küzdő tehetséges gyermekeket nem diagnosztizálják, vagy nem módosítják megfelelően az osztályban folyó munkát mind a tanulási zavarok, mind a tehetség tekintetében, akkor a gyermek valószínűleg nagyobb fokú frusztrációt és problémás viselkedést fog mutatni.

A tanulási nehézségekkel küzdő tehetséges gyermekeket gyakran nevezik kétszeresen kivételes tanulóknak. A tanulási zavarral diagnosztizált tehetséges gyermek esetében kövesse a gyermek tanulását segítő ajánlásokat a gyermek pszichológiai értékelő jelentésében.